Belediyemizin, ilçemizde ki ulaşımı rahatlatmak amacıyla satın aldığı yeni nesil belediye otobüsü, yasal işlemlerin tamamlanmasından sonra hizmet vermeye başlayacaktır.
Yeni alınan belediye otobüsünün hizmette tüm kesimlere hitap edecek şekilde dizayn edildiğine dikkat çeken Belediye Başkanımız Sayın İrfan Coşgun ; ‘’ Toplu ulaşımda kalitenin artırılması için 25 kişi oturma kapasiteli azami 31 kişilik yeni nesil belediye otobüsü ilçemizde ulaşımı rahatlatarak vatandaşlarımıza hizmet verecektir.’’ Dedi sözlerine devam eden Başkanımız şunları söyledi. ‘’Güvenlik sistemleri en üst seviyede olan yeni belediye otobüsü engelli vatandaşlarımızın erişimine uygun olarak tasarlanmıştır. Engelli rampası bulunan, klimalı, kamera kayıt sistemi bulunan yeni belediye otobüsümüzün ilçemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. ‘’ dedi.

İlçemize Yeni Belediye Otobüsü - Akdağmadeni Belediyesi
Yozgat’ın 103 km doğusunda yer alan Akdağmadeni 1815 yılında yerleşim yeri olarak kuruluyor.1862 yılında da belediye teşkilatı kurulmuştur.Ülkemiz de ilk belediye 1858 yılında Beyoğlu Belediyesidir Akdağmadeni Belediyesi de 1862 yılında kurularak Türkiye’nin 2. belediyesidir.
ilcemize-yeni-belediye-otobusu-yozgat-akdagmadeni-belediye