Belediyemiz Personel Şirketinde çalışan 108 sendika üyesi işçimizi kapsayan, 2 yıl süreli toplu iş sözleşmesi imzalandı. Toplu iş sözleşmesi ücret zammı sosyal haklar (yol, yemek, çocuk yardımı, yakacak yardım, öğrenim yardımı, ikramiye vb.) hariç taşeron işçilerin kadroya geçiş sürecinden sonra işçilerin taban yevmiyelerine 20 TL zam yapıldı. İşçilerimizin en düşük taban yevmiyesi 73 TL’den 93 TL’ye, Ortalama yevmiye 106 TL’ye en yüksek yevmiye 111 TL yükseltildi.

Toplu iş sözleşmesinin ilk altı ayı için işçilerimizin günlük ücretlerine %28 oranında zam yapıldı. İşçilerimize her yıl ödenecek 62 yevmiye tutarındaki ikramiye 12 aya bölünerek işçilerimizin aylık ücretleri ile birlikte ödenecek. İşçilerimizin maaşlarına her altı ayda %4 oranında zam yapılacak. İmzalanan toplu iş sözleşmesi ile birlikte işçilerimizin eline geçecek en düşük maaş tutarı 2.550 TL ye yükseltilmiştir.

Belediye Başkanımız Sn. İrfan COŞGUN; ‘’ Gece gündüz demeden çalışan emekçilerimizin yanında olarak elimizden geldiği kadar alın teri kurumadan emeklerinin karşılığını vermeye çalışıyoruz. Şimdilik imkânlarımız bu, imkânlarımız doğrultusunda inşallah elimizden gelenin fazlasını yapacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Bundan sonra daha çok çalışacağız. İmzalan toplu iş sözleşmesi tüm çalışanlarımıza hayırlı uğurlu olsun.’’ Dedi .

Hizmet İş Sendika Başkanı Ferman Zararsız imzalanan toplu iş sözleşmesi ile ilgili yapmış olduğu açılamasında şunları söyledi. ‘’ Toplu iş sözleşmesinin imzalanmasında emeği geçen, başta alın teri ve emeğin karşılığını zamanında ödeyen Akdağmadeni Belediye Başkanı Sn. İrfan COŞGUN beye yönetim şahsım, yönetim kurulumuz ve üyelerimiz adına teşekkür ederim. Toplu iş sözleşmesi imza törenimize katılan, yönetim kurulu üyemiz Mehmet Demirbilek’e ve tüm işçilerimize teşekkür ederim.
İmzalanan toplu iş sözleşmesi sendikamıza, Akdağmadeni belediyesine ve tüm çalışanlara hayırlı uğurlu olsun.’’ Dedi .


Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı - Akdağmadeni Belediyesi
Yozgat’ın 103 km doğusunda yer alan Akdağmadeni 1815 yılında yerleşim yeri olarak kuruluyor.1862 yılında da belediye teşkilatı kurulmuştur.Ülkemiz de ilk belediye 1858 yılında Beyoğlu Belediyesidir Akdağmadeni Belediyesi de 1862 yılında kurularak Türkiye’nin 2. belediyesidir.
toplu-is-sozlesmesi-imzalandi-yozgat-akdagmadeni-belediye