Belediyemiz tarafından yapımı tamamlanan ve bugün itibariyle hizmet vermeye başlayan ‘’Bizim Ev Kreş ve Gündüz Bakımevi’’nin  yeni eğitim öğretim dönemi açılışı büyük bir katılımla gerçekleşti. Düzenlenen programa Belediye Başkanımız Uzm.Dr.Nezih YALÇIN , İlçe Kaymakamımız Fatih TOPUZ, Yozgat Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Abdullah NEŞELİ, İl Müdür Yardımcısı Musa SAYDAM,kurum daire amirleri ve müdürleri, siyasi parti temsilcileri, belediye meclis üyelerimiz, mahalle muhtarlarımız, Psikolojik Danışman Rabia DİKEN, öğrencilerimiz ve velileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.
Açılış öncesi bir  konuşması yapan Belediye Başkanımız Uzm.Dr.Nezih YALÇIN ‘’Bugün burada geleceğe yön veren yatırımlarımızdan bir tanesi olan ‘’Bizim Ev Kreş ve Gündüz Bakımevi’’ projemizi eğitim öğretime açıyoruz. Biliyorsunuz çocuklarımızın kişisel gelişimi, fiziksel gelişimi ve ahlaki gelişimi okul öncesinde tamamlanıyor. Özellikle çok gelişmiş ülkelerde ebeveynler çocuklarının erken yaşta gelişimi için disiplin programlar uygulayarak çocuklarını hayata hazırlıyor. İlçemizde böylesine değerli bir proje gerçekleştirirken öncelikli hedefimiz okul öncesinde çocuklarımızın gereksiz ve ölü zaman geçirmelerinin önüne geçmek ve kişisel gelişimlerine destek olmaktır. Ayrıca çocuklarımızın bireysel becerilerini erken yaşta tespit ederek ilkokula başladıklarında yetenekleri ortaya çıkmış bir halde  kıymetli öğretmenlerimize teslim etmektir. Teknolojinin özellikle çocukları esir aldığı bu dönemde yavrularımız ekran başında değil yaşıtlarıyla oyunlar oynayarak, toprakla zaman geçirerek, fidan dikerek, bireysel becerilerini geliştirerek hayata hazırlanması bizim için en değerli görevdir. Yaklaşık 120 öğrenci kapasiteli olan kreş ve gündüz bakımevinin Akdağmadeni’ne hayırlı olmasını diliyor, ilçemizin büyük bir eksikliğini daha gidermenin mutluluğunu yaşarken, bu güzel ve anlamlı günde bizleri yalnız bırakmayan programımıza teşrif eden kıymetli vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum.’’ dedi.

Takip Et
BİZİM EV KREŞ VE GÜNDÜZ BAKIM EVİ HİZMET VERMEYE BAŞLADI - Akdağmadeni Belediyesi
Yozgat’ın 103 km doğusunda yer alan Akdağmadeni 1815 yılında yerleşim yeri olarak kuruluyor.1862 yılında da belediye teşkilatı kurulmuştur.Ülkemiz de ilk belediye 1858 yılında Beyoğlu Belediyesidir Akdağmadeni Belediyesi de 1862 yılında kurularak Türkiye’nin 2. belediyesidir.
bizim-ev-kres-ve-gunduz-bakim-evi-hizmet-vermeye-basladi-yozgat-akdagmadeni-belediye