İlçemizin son yıllardaki en büyük atılımlarından birisi olan doğalgaz çalışmalarında kazı çalışmaları Gültepe Mahallesinden başladı.
Çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanımız Sayın İrfan Coşgun yaptığı açıklamada şunları söyledi ; ‘Bugün ilçemiz yine tarihi günlerinden birini yaşıyor. Vatandaşlarımızın büyük bir özlemle beklediği doğalgaz çalışmalarında son aşamaya gelinerek ana boru hattının döşenmesi Gültepe Mahallemizden başlamış bulunmaktadır. Doğalgazın ilçeye kazanımı ile birlikte hava kirliliği en aza indirgenmiş olacak. Bunun akabinde doğalgazın tasarrufta başta olmak üzere birçok artısı vatandaşlarımıza sunulmuş olacaktır. Çalışmalar devam ederken bizler de alt yapıya zarar verilmemesi için sürekli işin başında olacağız. Vatandaşlarımızın bu süre boyunca rahatsız olmaması için çalışmaları kontrol edeceğiz. Vatandaşlarımızın da bize anlayış göstereceğine inanıyoruz.’ dedi. Sözlerine devam eden Belediye Başkanımız İrfan Coşgun doğalgazın ilçemize kazandırılmasında başta Devlet Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Anayasa Komisyon Başkanımız Bekir Bozdağ ve Belediye Başkanımız Suphi Daştan’ a teşekkür ediyorum. Rabbim bizlere bu hizmetimizi de tamamlamayı nasip etsin. İlçemize hayırlı uğurlu olsun.’’ Dedi

Doğalgaz Çalışmaları Başladı - Akdağmadeni Belediyesi
Yozgat’ın 103 km doğusunda yer alan Akdağmadeni 1815 yılında yerleşim yeri olarak kuruluyor.1862 yılında da belediye teşkilatı kurulmuştur.Ülkemiz de ilk belediye 1858 yılında Beyoğlu Belediyesidir Akdağmadeni Belediyesi de 1862 yılında kurularak Türkiye’nin 2. belediyesidir.
dogalgaz-calismalari-basladi-yozgat-akdagmadeni-belediye