Akdağmadeni köyleri ve ilçede ki eksikliklerin tespit edilip çözüme kavuşturulması amacıyla düzenlenen muhtarlar toplantısı bugün belediye konferans salonunda gerçekleştirildi. Yozgat Valimiz Sayın Kadir ÇAKIR , Belediye Başkanımız Uzm.Dr. Nezih YALÇIN, Akdağmadeni Kaymakamı Sayın Murat KAPLAY, köy muhtarları ve ilçe muhtarlarının katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda il kurum müdürleri ve ilçe  müdürleri hazır bulundu.
Köylerin eksiklikleri ve köy muhtarlarının taleplerinin dinlendiği toplantıda ilçe muhtarlarımızda özellikle sağlık ve eğitim alanlarında yaşanan sorunları ve taleplerini dile getirdiler. Belediye Başkanımız Uzm.Dr.Nezih YALÇIN toplantıda  yapmış olduğu konuşmasında özellikle sağlık alanında ilçemizde acilen giderilmesi gereken eksiklikleri dile getirerek sorunların bir an önce çözüme kavuşturulması noktasında  Valimiz Sayın  Kadir ÇAKIR’a bilgiler verdi. 
Toplantı sonrasında Başkanımızın daveti üzerine  Valimiz Kadir ÇAKIR’a ve beraberinde ki protokole  ilçemizin değerleri olan salep ve yumurta tatlısı ikramında bulunuldu. İlçemizde yapımı devam eden yeni Jandarma Karakolu binasında da incelemelerde bulunan heyet çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı. Takip Et
MUHTARLAR TOPLANTISI YAPILDI - Akdağmadeni Belediyesi
Yozgat’ın 103 km doğusunda yer alan Akdağmadeni 1815 yılında yerleşim yeri olarak kuruluyor.1862 yılında da belediye teşkilatı kurulmuştur.Ülkemiz de ilk belediye 1858 yılında Beyoğlu Belediyesidir Akdağmadeni Belediyesi de 1862 yılında kurularak Türkiye’nin 2. belediyesidir.
muhtarlar-toplantisi-yapildi-yozgat-akdagmadeni-belediye