Belediyemiz tarafından ilçemizde başlatılan ‘Sıfır Atık Projesi’ kapsamında okullarda atık yönetimi eğitimi verilmeye başlandı. Çevre Mühendisimiz Sibel YÜCE tarafından ilk olarak 75. Yıl Cumhuriyet İlkokulu ve Ortaokulu’nda öğrencilerimize atık oluşumunun engellenmesi veya minimize edilmesi, atığın oluşması durumunda ise kaynağında ayrı toplanması ve geri dönüşümünün sağlanması, çevre temizliği ile sıfır atık projesinde belediyemizin çalışmalarına yapacakları katkı hakkında detaylı bilgiler verildi.
Belediye Başkanımız Uzm.Dr.Nezih YALÇIN okul ziyaretinde yapılan ve planlanan hizmetler hakkında öğretmenlerimizle istişare ederken, öğrencilerimizle de bir araya gelerek eğitim programına katıldı. Tüm öğrencilerin birer doğa kahramanı olacağına inancının tam olduğunu belirten Başkanımız öğrencilere yapmış olduğu konuşmasında ‘’ İlçemizde başlatmış olduğumuz ‘Sıfır Atık Projesi’ geleceğimiz için çok önemlidir. Atıkları geri dönüşüme kazandırmak hem çevremizi korumak, hem kaynaklarımızı daha verimli kullanmak, hem de ilçe ekonomimize katkı sunmak için büyük önem ifade etmektedir. Daha temiz ve yaşanılabilir bir Akdağmadeni için, daha güvenli bir gelecek için çalışırken tüm çocuklarımızı ve gençlerimizi ekibimizin önemli bir parçası olarak görüyoruz. El birliği ile hiçbir atığın boşa gitmesine, doğayı kirletmesine müsaade etmeyeceğiz.’’ dedi. Konuşmasının sonunda öğrencilere de bir sürpriz yapan Belediye Başkanımız Uzm.Dr.Nezih YALÇIN en çok atık biriktiren okullarımıza çeşitli hediyelerin verileceğini ve öğrencilerin gayretlerinin karşılıksız kalmayacağını ifade etti. Akdağmadeni Belediyesi olarak çocuklarımıza çevre bilincini aşılayan saygıdeğer öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz. Programımızı büyük bir ilgiyle takip edip hemen uygulamaya geçen sevgili öğrencilerimizi tebrik ediyoruz.
Sıfır Atık çalışmamızı her eve her bireye ulaştırmak ve sürdürülebilir hale getirmek için ziyaret ve eğitim programlarımıza ilçemizde bulunan tüm okullarımızda devam edeceğiz.

Takip Et
ÖĞRENCİLERE SIFIR ATIK VE ÇEVRE EĞİTİMİ VERİLMEYE BAŞLANDI - Akdağmadeni Belediyesi
Yozgat’ın 103 km doğusunda yer alan Akdağmadeni 1815 yılında yerleşim yeri olarak kuruluyor.1862 yılında da belediye teşkilatı kurulmuştur.Ülkemiz de ilk belediye 1858 yılında Beyoğlu Belediyesidir Akdağmadeni Belediyesi de 1862 yılında kurularak Türkiye’nin 2. belediyesidir.
ogrencilere-sifir-atik-ve-cevre-egitimi-verilmeye-baslandi-yozgat-akdagmadeni-belediye