İlçemizde  12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif ERSOY’u Anma Günü dolayısıyla Şöhrettin Duygu Anadolu Lisesi konferans salonunda program düzenlendi. 

İstiklal Marşımızın kabulünün 102. yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen anma programına İlçe Kaymakamımız Fatih TOPUZ, Belediye Başkan Yardımcımız Mustafa AKPINAR, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ersoy CEYLAN, İlçe Jandarma Komutanı Tarık LÖK, Askerlik Şubesi Başkanı Asteğmen Cenk AKYOL, İlçe Emniyet Müdür Vekili Nurullah KAYMAZ, siyasi parti temsilcileri, kurum müdürleri, vatandaşlar, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. 

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan program Şöhrettin Duygu Anadolu Lisesi öğrencilerinin düzenlemiş olduğu oratoryo gösterisi, İstiklal Marşının kabulünü anlatan tiyatro gösterisi ve şiirlerin okunması ile son buldu.


Takip Et
''12 MART İSTİKLAL MARŞININ KABULÜ VE MEHMET AKİF ERSOY''U ANMA PROGRAMI DÜZENLENDİ'' - Akdağmadeni Belediyesi
Yozgat’ın 103 km doğusunda yer alan Akdağmadeni 1815 yılında yerleşim yeri olarak kuruluyor.1862 yılında da belediye teşkilatı kurulmuştur.Ülkemiz de ilk belediye 1858 yılında Beyoğlu Belediyesidir Akdağmadeni Belediyesi de 1862 yılında kurularak Türkiye’nin 2. belediyesidir.
-12-mart-istiklal-marsinin-kabulu-ve-mehmet-akif-ersoy-u-anma-programi-duzenlendi-yozgat-akdagmadeni-belediye