Görev ve Sorumlulukları

Özel Kalem Müdürlüğü, Üst yönetici olarak Belediye Başkanına bağlı olarak çalışır.Müdürlük bünyesinde çalışma konularına göre; Talep Yönetim ve Takip Sorumlusu, Günlük Program Yönetimi Sorumlusu, Başkanlık Organizasyonları Sorumlusu, Kurumsal İlişkiler Sorumlusu bulunmaktadır.

Belediye Başkanımızın halkla, kurum ve kuruluşlarla, görsel ve yazılı basınla diyoloğunu sağlar. Başkan’a gelen vatandaş taleplerinin, uygulayıcı müdürlükler nezdinde takibini yapar, sonuçlandırır ve ilgililerine bilgilendirme yapar.

Belediye Başkanının emir ve direktifleri doğrultusunda çalışma programının hazırlanması randevularının belirlenmesi ve gündemin takip edilmesi.

Başkanlığa müracaat eden şahıs ve kurumların randevu taleplerini inceleyerek belirli bir düzen içinde Başkanla görüşmelerini sağlamak.

Halkın bilgilendirilmesi gereken durumlarda yetkili birimleri harekete geçirerek Belediye ve halkın diyoloğunun daha iyi olmasını sağlamak için müdürlüklerle iletişime geçerek vatandaşın sorunlarının çözümünde ivediliği sağlamak, müdürlüğümüze havale edilen tüm dilekçeleri cevaplandırmak.

Sosyal, Kültürel ve sportif faaliyetleri diğer müdürlüklere ve halka iletilmesinde koordinasyon görevini yürütmek.
Takip Et
Özel Kalem Müdürlüğü - Akdağmadeni Belediyesi
Yozgat’ın 103 km doğusunda yer alan Akdağmadeni 1815 yılında yerleşim yeri olarak kuruluyor.1862 yılında da belediye teşkilatı kurulmuştur.Ülkemiz de ilk belediye 1858 yılında Beyoğlu Belediyesidir Akdağmadeni Belediyesi de 1862 yılında kurularak Türkiye’nin 2. belediyesidir.
ozel-kalem-mudurlugu-yozgat-akdagmadeni-belediye