SOKAK SAĞLIKLAŞTIMA PROJESİ HANLAR SOKAĞIN ÇEHRESİNİ DEĞİŞTİRECEK


Akdağmadeni’nin kalbi niteliğinde olan Hanlar Sokak’ta  ‘’ Sokak Sağlıklaştırma’’ projesi hayata geçiyor. Belediye mühendislerimiz tarafından cadde üzerindeki esnaf ve mülk sahiplerine bilgilendirme çalışmaları yapılırken Belediye Başkanımız Uzm.Dr.Nezih YALÇIN’da esnafları ziyaret ederek kısa süre içerisinde çalışmaları başlayacak olan proje hakkında fikir alışverişinde bulunuyor. 


Hanlar sokak üzerinde bulunan yaklaşık 150 iş yerinin zemin + birinci kat dış cephe iyileştirilmesinin yapılacağı ayrıca sokağın yolları, kaldırımları ve çevre düzenlemelerinin baştan aşağı değiştirileceği proje hakkında detaylı bilgiler veren Başkanımız Hanlar sokak artık gerçek kimliğine kavuşacak, eski yıpranmış ve kaderine terk edilmiş bir cadde görünümünden kurtularak güzel bir görünüme kavuşacak ifadelerini kullandı.


ESNAFLARIMIZA HİÇBİR MALİ YÜK GETİRMEYECEĞİZ.

Köklü bir değişimin yaşanacağı Hanlar sokakta yapılacak projenin detaylarını açıklayan Belediye Başkanımız Uzm.Dr. Nezih YALÇIN ‘’ Maliyeti Akdağmadeni Belediyesi tarafından karşılanacak olan ‘’Sokak Sağlıklaştırma’’ projemiz ile birlikte İş yerleri tabela ve tente sistemleri tek tip olacak ayrıca zemin + birinci katta uygulayacağımız dış cephe sağlıklaştırma çalışmalarıyla hanlar sokak yeni modern görünümüne kavuşacaktır. 


Bölgede esnaflarımızın ve vatandaşlarımızın şikayetçi olduğu  trafik sorununu çözecek tek yön uygulamasına geçerek cadde üzerinde cep park uygulaması yapacağız. Yollarımızı sıcak asfalt yapacak, kaldırımlarımız baştan aşağı yeniden düzenleyeceğiz. 38 çeşit bitki türünde yaklaşık 200 adet ağaç ve bitkiye hanlar sokakta can verecek ve bölgenin nefes almasını sağlayacağız. 33 Adet güneş enerjili sokak aydınlatma direği ve 30 metre aralıklarla uygulayacağımız germe dekoratif ayrınlatma sistemlerini yaparak  sokağı karanlık terk edilmiş görüntüsünden kurtarıp ışıl ışıl bir mekana çevireceğiz.Ayrıca belirli aralıklarla cadde görünümüne uygun çöp konteynerleri ve sıfır atık toplama noktalarını yaparak sağlıklı bir hanlar sokağı vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız.’’ dedi. 


ÇEŞMELİ MEYDAN VE KASAPLAR BÖLGESİNDE BÜYÜK DEĞİŞİM OLACAK


Hanlar sokak sağlıklaştırma projesinin her anlamda çok detaylı bir proje olduğunu belirten Başkanımız ilçenin en işlek noktası ve vatandaşların yoğun olarak kullandığı çeşmeli meydan  ile  kasaplar bölgesinin Akdağmadeni’ne yakışır modern bir hale getirileceğini ifade ederek burada yapılacak çalışmalarıda tek tek açıkladı.

Çeşmeli meydanda ahşap görünümlü kompozit pergola sisteminin yapılacağını belirten Başkanımız ‘’ Meydanı ferah ve düzenli bir alana dönüştürecek çalışmada dinlenme alanlarını yenileyip küp oturma alanları oluşturacağız. Bölgede yine yeşil alan çalışmalarımıza sıkça yer vereceğiz.İstiklal caddesinde gerçekleştirdiğimiz projeyle bütünlük sağlayacak meydanda aydınlatma sistemlerini yenileyeceğiz. Özellikle kasap esnaflarımızın bulunduğu alanda yapacağımız çalışmayla bölge ilçemize ve esnaflarımıza yakışır bir hale gelecektir.


Allah’ın izniyle ve vatandaşlarımızın desteğiyle çalışmaları yaz sezonu gelmeden tamamlayacağız. Esnaflarımızla yüz yüze yaptığımız görüşmelerde projeye verilen destek içinde tüm esnaflarımıza ayrıca teşekkür ediyorum. Akdağmadeni’ni birlikte inşa etmeye devam edeceğiz.. ‘’ dedi. Takip Et
HANLAR SOKAK SAĞLIKLAŞTIRMA PROJESİNİN DETAYLARI AÇIKLANDI - Akdağmadeni Belediyesi
Yozgat’ın 103 km doğusunda yer alan Akdağmadeni 1815 yılında yerleşim yeri olarak kuruluyor.1862 yılında da belediye teşkilatı kurulmuştur.Ülkemiz de ilk belediye 1858 yılında Beyoğlu Belediyesidir Akdağmadeni Belediyesi de 1862 yılında kurularak Türkiye’nin 2. belediyesidir.
hanlar-sokak-sagliklastirma-projesinin-detaylari-aciklandi-yozgat-akdagmadeni-belediye