AKDAĞMADENİ 15 TEMMUZ GECESİ TEK YÜREK OLDU
6 yıl önce FETÖ’nün hain darbe girişiminin millet tarafından tek yürek karşı durduğu 15 Temmuz Gecesi’nin yıl dönümünde Akdağmadeni'nde demokrasi nöbetinin yeri olan Belediye  Meydanı’nda tekrar aynı gurur ve inanç yaşandı.
PROGRAM, KORTEJ YÜRÜYÜŞÜYLE BAŞLADI
Milli birlik günü etkinlikleri Kültür Merkezi önünde halkımızın katılımıyla birlikte başlayan kortej yürüyüşüyle Belediye Meydanı’na kadar devam etti. Belediye Meydanı etkinlik alanına kadar Türk Bayrakları ve sirenler eşliğinde yapılan yürüyüşte güzel görüntüler ortaya çıktı.
AKDAĞMADENİ MEYDANLARI DOLDURDU
FETÖ’ye karşı koyan 251 şehit ve bütün şehitleri anmak için yapılan saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program Kur'an-ı Kerim Tilaveti ve şehitlerimiz için yapılan dualarla devam etti. 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitlerimizi anma programında bir konuşa yapan Belediye Başkanımız Uzm.Dr.Nezih YALÇIN '' Bu Aziz milletin kahraman evlatları Malazgirt'de, Kosava'da, Mohaç'ta, Çanakkale'de şehadete yürüyen babaları gibi gözlerini kırpmadan şehadet şerbetini içmenin aşkıyla yola çıkmışlardır.Mehmet Akif ERSOY'un '' Asım'ın nesli diyordum ya nesilmiş gerçek'' dediği gibi bu nesil Asım'ın nesli olduğunu bir kez daha 15 Temmuz gecesi tüm dünya'ya ve içimizdeki hainlere hatırlatmıştır. 15 Temmuzda başlayan  ''Yeni Kapı Ruhu'' hala diridir. Hala bu vatanın bölünmezliği için canını verecek kahramanları yetiştirmektedir.  Kıymetli hemşehrilerim; 15 Temmuz günü egemenliğini garanti altına almak için canını veren şehitlerimiz ile binlerce gazimiz ile meydanları dolduran yiğitleri ile Aziz Türk Milleti kendi bağımsızlığına sahip çıkmıştır. İstiklal şairimizin İstiklal marşında ''Sönmeden Yurdumun Üstünde tüten en son ocak ''dediği gibi ocaklarımızın dumanı tüttüğü müddetçe, tek bir Türk neferi, tek bir kahraman evladımız ayakta kaldığı müddetçe inşallah bu Aziz Milletin alnı yere, sırtı yere gelmeyecektir. '' dedi.
OZAN UFUK SEVİLEN VATAN ŞARKILARINI AKDAĞMADENİ İÇİN SÖYLEDİ
Program, halk müziği sanatçısı Ozan Ufuk’un konseriyle sürdü. Akdağmadenililerle  buluşan Ozan Ufuk sevilen şarkıları vatandaşlar ve protokolle birlikte söyledi.
Program esnasında Belediyemiz tarafından vatandaşlarımıza çeşitli ikramlarda yapıldı.
Bu vesileyle tüm şehitlerimizi bir kez daha saygı ve minnetle anıyoruz, ruhları şâd, mekanları cennet olsun.

Takip Et
AKDAĞMADENİ 15 TEMMUZ GECESİ TEK YÜREK OLDU - Akdağmadeni Belediyesi
Yozgat’ın 103 km doğusunda yer alan Akdağmadeni 1815 yılında yerleşim yeri olarak kuruluyor.1862 yılında da belediye teşkilatı kurulmuştur.Ülkemiz de ilk belediye 1858 yılında Beyoğlu Belediyesidir Akdağmadeni Belediyesi de 1862 yılında kurularak Türkiye’nin 2. belediyesidir.
akdagmadeni-15-temmuz-gecesi-tek-yurek-oldu-yozgat-akdagmadeni-belediye