Akdağmadeni Belediyesi sporun ve sporcunun yanında olmaya devam ediyor. Türkiye İşitme Engelliler Badminton Milli Takımı belediyemizin daveti üzerine ilçemizde olimpiyat hazırlıklarına başladı. Akdağmadeni’nde başlayan kampa 25-27 Şubat tarihleri arasında Kütahya’da düzenlenen Türkiye Şampiyonası’nda ilk 4’e giren sporcularla bitlikte toplamda 8 sporcu katıldı. 1- 15 Mayıs tarihleri arasında Brezilya’da düzenlenecek Olimpiyatlara kamp sonunda başarı gösteren 2 erkek 2 bayan sporcu katılacak. İlçemiz kapalı spor salonunda başlayan  antrenmanlar İşitme Engelliler Badminton Milli Takımı Başantrenörü Ertan ÖZKAN antrenörler Bircan Evrim ASLAN ve Murat ALTUN kontrolünde 11 gün sürecek ve milli sporcularımız kampta yoğun bir olimpiyat hazırlığı geçireceklerdir.
İşitme Engelliler Badminton Milli Takımı Başantrenörü Ertan ÖZKAN Akdağmadeni’nde kamp yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek ‘’ 11-22 Mart tarihleri arasında Akdağmadeni’nde Milli Takım kampımızın ilk ayağını yapıyoruz. Kütahya’da yapılan Türkiye Şampiyonasında 120 sporcu arasından ilk 4’e giren sporcularımızı burada milli takım kampına aldık. 1-15 Mayıs tarihleri arasından Brezilya’da  işitme engelliler olimpiyatları yapılacak. Ülkemizi temsilen Badminton branşında 2 kız 2 erkek sporcumuzu yapmış olduğumuz kamplarda belirleyeceğiz. Akdağmadeni gerçekten beklentimizin çok üstünde çıktı. Buradan bizleri misafir ettiği ve göstermiş olduğu ilgiden dolayı Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Hedefimiz olimpiyatlarda ülkemizi en iyi şekilde temsil edip orada bayrağımızı göndere çekmek olacaktır. Ekim ayında düzenlenecek Avrupa Şampiyonasında da oldukça iddialıyız genç ve iyi bir takımımız var Avrupa Şampiyonluğunu da kazanacağız.’’ dedi.  
Kampın ilk gününde sporcuları yalnız bırakmayan Belediye Başkanımız Uzm.Dr.Nezih YALÇIN yapmış olduğu açıklamasında şunları söyledi. ‘’1- 15 Mayıs tarihleri arasında Brezilya’da düzenlenecek olan Olimpiyatlarda ülkemizi temsil edecek İşitme Engelliler Badminton Milli takımımızı Akdağmadeni’nde misafir ediyoruz. Dün itibariyle başlayan kampımız yaklaşık 10 gün devam edecek. İnşallah kamp sonunda sporcularımız olimpiyat oyunlarına hazır hale gelecekler. Ay Yıldızlı Al Bayrağımızı Brezilya’da göndere çekeceklerine canı gönülden inanıyor, başarılar diliyorum’’ dedi.
Kariyerinde Dünya 3.’lüğü başarısı bulunan İşitme Engelliler Badminton Milli Takım Sporcusu Zeynep KARAKAYA ‘’ Akdağmadeni’ni çok beğendim. Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Hedefim olimpiyatlarda şampiyon olmak burada çok verimli bir kamp süreci geçireceğiz.'' açıklamalarında bulundu.   
Milli Takım Sporcularımız İlayda AÇIKEL, Zeynep KARAKAYA, Doğukan YILMAZ, Furkan BÜYÜKGÖZE, Halanur KÜÇÜKSEVGİLİ, Gizemnur ULUDAĞ, Doğan ALTUN ve Mehmet EMİN AKTAŞ’ a kamp sürecinde kolaylıklar diliyor, Olimpiyatlara katılma başarısı gösterecek sporcularımıza şimdiden başarılar diliyoruz.


Takip Et
İŞİTME ENGELLİLER BADMİNTON MİLLİ TAKIMI AKDAĞMADENİ'NDE KAMPA GİRDİ - Akdağmadeni Belediyesi
Yozgat’ın 103 km doğusunda yer alan Akdağmadeni 1815 yılında yerleşim yeri olarak kuruluyor.1862 yılında da belediye teşkilatı kurulmuştur.Ülkemiz de ilk belediye 1858 yılında Beyoğlu Belediyesidir Akdağmadeni Belediyesi de 1862 yılında kurularak Türkiye’nin 2. belediyesidir.
isitme-engelliler-badminton-milli-takimi-akdagmadeni-nde-kampa-girdi-yozgat-akdagmadeni-belediye