Belediye Başkanımız Uzm.Dr.Nezih YALÇIN , Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Başkanımız, mesajında şu ifadeleri kullandı:
‘’Bizi yoktan var eden, karanlıktan aydınlığa çıkaran, "Halife-i Zemin" olarak gönderip "Andolsun ki biz insanı ahseni takvim olarak yarattık", "Ve andolsun ki Ademoğlu'nu kerem sahibi kıldık" ayeti kerimeleri ile insanı şereflendiren Allah'a hamdolsun. Bizi Rahmetellil Alemin olarak gönderdiği Hz. Muhammed'e (S.A.V) ümmet eyleyen, iman, İslâm ve Kur'an ile tanıştıran Rahman'a hamdolsun. Bizleri 11 ayın sultanı Ramazana eriştiren, Kadir'e ulaştıran, bayramla buluşturan Rahim'e hamdolsun. 
Değerli kardeslerim! Dünya kan revan içinde. Libya, Yemen, Sudan, Somali'de savaş var. Gazze'de kıyım var, Kudus'te kıyam! Hama, Humus, Halep, Şam, Bağdat kan ağlarken biz gülemeyiz. Musûl, Kerkük, Süleymaniye, Erbil yakılırken biz sefa süremeyiz. Dağlık Karabağ tutsak, Doğu Türkistan esir iken biz hür olamayız. Myammar'da bebekler katledilirken biz çocuklarımızı sevinçle bağrımıza basamayız. Ümmetin hatunları kirletilirken biz rahat uyuyamayız. Emperyalist güçlerin tetikçileri, kiralık katiller 20'lik koç yiğitlerimizi şehit ederken biz huzurlu bir bayram geçiremeyiz. 
Çünkü biz Asım'ın Nesliyiz. Cihan mazlumlarının ümidi, Allah katındaki tek din olan İslam'ın sancaktarı, mü'minlerin hâmisiyiz. "İlah-ı Kelimetullah"ı düstur edinmiş, din-iman uğruna milyonlarca şehit vermiş aziz Türk ulusunun büyük abisiyiz. Hüdavendigar gibi şehadete sevdalı; Fatih gibi zafere, Yavuz gibi sefere aşığız. Süleyman gibi at üstünde, Abdülhamid gibi zikir meclisinde vuslat bildiğimiz ölüme talibiz.
Hakk'ın hakim olduğu, tüm cihan mazlumlarının ve özellikle Ümmet-i Muhammedin barış ve huzura eriştiği bizim biz olduğumuz, bir olduğumuz bir bayram özlemiyle Ramazan bayramınızı tebrik eder saygılar sunarım. Rahmeti Rahman size yar olsun. Allah'a emanet olun.’’ dedi.


Takip Et
BAŞKANIMIZ UZM.DR.NEZİH YALÇIN'DAN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI - Akdağmadeni Belediyesi
Yozgat’ın 103 km doğusunda yer alan Akdağmadeni 1815 yılında yerleşim yeri olarak kuruluyor.1862 yılında da belediye teşkilatı kurulmuştur.Ülkemiz de ilk belediye 1858 yılında Beyoğlu Belediyesidir Akdağmadeni Belediyesi de 1862 yılında kurularak Türkiye’nin 2. belediyesidir.
baskanimiz-uzm-dr-nezih-yalcin-dan-ramazan-bayrami-mesaji-yozgat-akdagmadeni-belediye