Kahramanmaraş merkezli  11 ili etkileyen depremlerin hemen ardından  bölgeye ulaştırılacak yardımlar noktasında çalışmaya başlayan belediyemiz, yaşam malzemesi taşıyan onlarca tırı bölgeye ulaştırdı.

AFAD yetkilileri ve Yozgat Valiliğimizden gelen talepler doğrultusunda Hatay’ın Hassa ilçesine içme suyu ihtiyacını gidermek için vatandaşlarımızın desteğiyle kısa sürede hazırlanan içme suyu taşıyan tırımız bugün yola çıktı. 

Ayrıca bölgedeki çocuklarımızın yüzünü az da olsa güldürebilmek için BİZİM EV Kreş ve Gündüz Bakımevi öğretmen, öğrenci ve velilerimizin desteğiyle toplanan oyuncaklar da bölgeye gönderildi.

Belediye Başkanımız Uzm.Dr.Nezih YALÇIN  ''El birliğiyle hazırlanan ve tırlara yüklenen yardım malzemelerimiz  deprem bölgelerine doğru yola çıkmaya devam ediyor.İlk günden itibaren desteklerini esirgemeyen tüm kurum ve kuruluşlara özellikle kıymetli vatandaşlarımıza canı gönülden teşekkür ediyorum. Deprem bölgesinden gelen ihtiyaç listesine göre çalışmalarımız devam edecektir. '' dedi.
Takip Et
İÇME SUYU ve OYUNCAK TAŞIYAN TIRIMIZ YOLA ÇIKTI - Akdağmadeni Belediyesi
Yozgat’ın 103 km doğusunda yer alan Akdağmadeni 1815 yılında yerleşim yeri olarak kuruluyor.1862 yılında da belediye teşkilatı kurulmuştur.Ülkemiz de ilk belediye 1858 yılında Beyoğlu Belediyesidir Akdağmadeni Belediyesi de 1862 yılında kurularak Türkiye’nin 2. belediyesidir.
icme-suyu-ve-oyuncak-tasiyan-tirimiz-yola-cikti-yozgat-akdagmadeni-belediye