İSTİKLAL CADDESİ YENİLENEN YÜZÜYLE VATANDAŞLARIMIZIN HİZMETİNDE
Akdağmadeni tarihinde gerçekleştirilen en kapsamlı projelerden bir tanesi olan İstiklal Caddesi Düzenleme Projemiz tamamlanarak vatandaşlarımızın hizmetine sunuldu. Çalışmaların tamamlandığı ana caddemiz alt yapısı ve üst yapısıyla Akdağmadeni’mize ve her şeyin en iyisine layık olan değerli vatandaşlarımıza yakışır hale getirildi. Bu özel ve anlamlı günü vatandaşlarımızla birlikte geçirmek, kıymetli gençlerimiz ve çocuklarımıza güzel bir gün yaşatmak için düzenlediğimiz etkinlik kapsamında ana caddemizi trafiğe kapatarak çeşitli ikramlarla vatandaşlarımızı ağırladık. Davetimize gösterilen büyük ilgi ve halkımızın yaklaşık 2 yıldan beri özlem duyduğu birlikteliği tekrardan yaşamak bizleri oldukça memnun etmiştir. Kültür merkezi önünde düzenlenen etkinlikte vatandaşlarla bir araya gelerek uzun uzun sohbet eden Belediye Başkanımız Uzm.Dr. Nezih YALÇIN yapmış olduğu konuşmasında şunları ifade etti. ‘’ İstiklal Caddemiz yoluyla, çevre düzenlemesiyle , ışıklandırmasıyla, engelsiz kaldırımlarıyla modern bir şehir merkezi görünümüne yapmış olduğumuz yoğun ve detaylı çalışmalar sonucunda kavuştu.2021  Akdağmadeni’nin yılı olacak hedefiyle planladığımız projelerimizden 300 kişilik fabrika binası tamamlanarak yatırımcıya teslim edildi, Güneş Enerji Santrali Projesi, Lisanslı Atık Ayrıştırma ve Sıfır Atık Projesi, 9.ayda hizmete başlamasını planladığımız Kreş ve Gündüz Bakım Evi Projesi , Salep ve Yöresel Ürünler Paketleme Tesisi ve Atık Su Arıtma Tesisi Projesi çalışmalarında emin adımlarla ilerliyoruz.  Yaz döneminde İstiklal Caddemizde vatandaşlarımız  kaliteli zaman geçirecek, esnaflarımız da bu hareketlilikten olumlu şekilde etkilenecektir. Yaz sonunda Sakarya Caddemizde başlatacağımız çalışmalarla karanlık ve bakımsız olan bu caddemizi ışıl ışıl, yeni düzenin simgesi olan bir mekan haline getireceğiz. 
Sözlerimi bitirmeden önce 2 ay boyunca gecesiyle gündüzüyle büyük bir özveriyle çalışan personellerime ve bu süreçte güzel sonuçları olacağını bildiği için sabredip anlayış gösteren değerli esnaflarımıza, meydanda bizi yalnız bırakmayan Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Adem ALIÇ, Saadet Partisi İlçe Başkanı Sedat SÖĞÜT, Yeniden Refah Partisi İlçe Başkanı Murat SELVİ ve teşkilat mensuplarına, Esnaf ve Sanatlar Odası Başkanı Ömer Osman TEKİN, Sivil toplum temsilcileri, kurum amirleri ve kıymetli hemşehrilerimize teşekkür ediyorum. Vatandaşımızla ve esnafımızla bir değerlendirme yapıp bundan sonraki süreçte haftanın belirli bir günü İstiklal Caddemizi trafiğe kapatarak halkımızın ve kıymetli evlatlarımızın caddede zaman geçirmelerini sağlayacak çalışmalarımız olacaktır. Birlik beraberlik içerisinde nice güzel günlerde tekrar buluşacağız. İlçemize hayırlı olsun. ‘’ dedi.


Takip Et
İSTİKLAL CADDESİ YENİLENEN YÜZÜYLE VATANDAŞLARIMIZIN HİZMETİNDE - Akdağmadeni Belediyesi
Yozgat’ın 103 km doğusunda yer alan Akdağmadeni 1815 yılında yerleşim yeri olarak kuruluyor.1862 yılında da belediye teşkilatı kurulmuştur.Ülkemiz de ilk belediye 1858 yılında Beyoğlu Belediyesidir Akdağmadeni Belediyesi de 1862 yılında kurularak Türkiye’nin 2. belediyesidir.
istiklal-caddesi-yenilenen-yuzuyle-vatandaslarimizin-hizmetinde-yozgat-akdagmadeni-belediye