Bugün saat 16:00 sularında Akdağmadeni istikametinden Yozgat’a gitmekte olan Bozok Üniversitesi Çocuk Gelişimi ve Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü öğrencilerini taşıyan Bozok Üniversitesine ait servis aracı şoförün direksiyon hakimiyetini kaybetmesinden dolayı Abdurrahmanlı Köyü yakınlarında trafik kazası geçirdi. 27 öğrencinin yaralandığı kazada yaralılar Akdağmadeni , Saraykent ve Sorgun devlet hastanelerine kaldırıldı.
Kaza haberinin alınmasıyla birlikte Belediye Başkanımız Uzm.Dr.Nezih YALÇIN hastaneye kaldırılan öğrencileri ziyaret ederek durumları hakkında yetkililerden bilgiler aldı. Öğrencilerin tedavilerini yakından takip eden başkanımız öğrencilere ve ailelerine geçmiş olsun dileklerini iletti. İlerleyen saatlerde Akdağmadeni'ne gelerek öğrencileri hastanede ziyaret eden Bozok Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Ahmet KARADAĞ öğrencilerin durumları hakkında bilgiler alırken ihtiyaç görülen hastaların Yozgat Bozok Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesine sevklerinin yapılması için talimat verdi.
Kazazede öğrencilerimizin durumunun iyi olduğunu belirten yetkililer hiçbir öğrencinin hayati tehlikesinin olmadığını belirtti.


Takip Et
KORKUTAN KAZA - Akdağmadeni Belediyesi
Yozgat’ın 103 km doğusunda yer alan Akdağmadeni 1815 yılında yerleşim yeri olarak kuruluyor.1862 yılında da belediye teşkilatı kurulmuştur.Ülkemiz de ilk belediye 1858 yılında Beyoğlu Belediyesidir Akdağmadeni Belediyesi de 1862 yılında kurularak Türkiye’nin 2. belediyesidir.
korkutan-kaza-yozgat-akdagmadeni-belediye