AKDAĞMADENİ EKOTURİZMİN YENİ GÖZDESİ OLACAK 
İç Anadolu Bölgesi’nin saklı cenneti olan Akdağmadeni’nde ekoturizm potansiyelinin canlandırılması için başlattığımız çalışmalar neticesinde ilçemiz doğa ve trekking tutkunları ile kampçılık alanında misafirlerini ağırlamaya devam ediyor. İlçemizi rotalarına ekleyen doğa sporları kulüpleri Anadolu’nun saklı cenneti olan ilçemizi yapmış oldukları etkinliklerle keşfediyor.
Hafta sonu Kırşehir’den Akdağmadeni'ne gelen ‘’Kırşehir Doğa Sporları ve Trekking’’ kulübü ilçemizde belirlenen yaklaşık 15 km’lik parkurda doğa yürüyüşü gerçekleştirdi. Yapılan doğa yürüyüşüne Akdağmadeni Sağlık Yüksek Okulu ve Akdağmadeni Meslek Yüksek Okulu idarecileri ile Oran Kalkınma Ajansı yetkilileri de katıldı. Akdağmadeni Belediyesi olarak misafir ettiğimiz 50 kişilik grup ilçemizin doğal güzellikleri arasında unutulmaz bir günü geride bıraktılar. Doğa yürüyüşüne katılarak trekking kulübünü yalnız bırakmayan Belediye Başkanımız Uzm.Dr.Nezih YALÇIN ile Akdağmadeni Belediyesi Kültür ve Turizm Birimi  rota boyunca katılımcılara ilçemiz hakkında detaylı bilgiler verdi. Belediye Başkanımız Uzm.Dr.Nezih YALÇIN ‘’İç Anadolu Bölgesi’nin bozkırına inat yemyeşil sarıçam ormanlarıyla kaplı olan ilçemizde bugün ‘’Kırşehir Doğa Sporları ve Trekking’’ kulübünü ağırladık. İç Anadolu’nun saklı cenneti konumunda olan Akdağmadeni ormanları yapacağımız profesyonel bir çalışma ile doğaseverlerin ilgilisini çekecek bir merkez haline gelecektir. Bu çalışmalar içerisinde, yürüyüş parkurları, trekking etkinlikleri, kamp alanları gibi güzel örnekler oluşturarak Akdağmadeni doğal güzelliklerini ortaya çıkarmaya planlamaktayız. Tüm Doğa severleri İç Anadolu’nun akciğerleri olan Akdağmadeni’ne bekliyoruz’’ dedi. Kırşehir Doğa Sporları Kulüp Başkanı Hikmet GÖZÜBÜYÜK yapmış olduğu açıklamasında ‘’Bugün Orta Anadolu’nun en güzel ormanlarının bulunduğu doğasının, coğrafyasının yürümeye çok müsait olduğu Akdağmadeni ilçemize geldik. Belediye Başkanımız ve yerel halk sağ olsunlar bizleri çok sıcak karşıladılar. İklimi ve coğrafyasıyla bizleri büyüleyen Akdağmadeni özellikle kampçılık ve doğa yürüyüşü için çok müsait imkanlar sunuyor. Bugün akciğerlerimizi tamamen temizledik. Başta Belediye Başkanımız Uzm.Dr.Nezih YALÇIN olmak üzere tüm katılımcılara teşekkür ediyor, tüm doğa severlerin Akdağmadeni’ni görmelerini tavsiye ediyorum.’’ dedi. Kır Dost trekking kulübünün yapmış olduğu doğa yürüyüşü artçı Fırat KARAGÜLLÜ ve rehber Fevzi ÇATAR eşliğinde 5 oluk mevkiinde son buldu.  Takip Et
AKDAĞMADENİ EKOTURİZMİN YENİ GÖZDESİ OLACAK - Akdağmadeni Belediyesi
Yozgat’ın 103 km doğusunda yer alan Akdağmadeni 1815 yılında yerleşim yeri olarak kuruluyor.1862 yılında da belediye teşkilatı kurulmuştur.Ülkemiz de ilk belediye 1858 yılında Beyoğlu Belediyesidir Akdağmadeni Belediyesi de 1862 yılında kurularak Türkiye’nin 2. belediyesidir.
akdagmadeni-ekoturizmin-yeni-gozdesi-olacak-yozgat-akdagmadeni-belediye