Belediye Başkanımız Uzm.Dr.Nezih YALÇIN Antalya Muratpaşa Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen Sağlıklı Kentler Birliğinin 36. Olağan Meclis Toplantısına katıldı. 
Sağlık alanında söz verdiğimiz projeleri bir bir hayata geçiriyor, koruyucu sağlık hizmetleri, obezite ve metabolik sendrom ile mücadele, bağımlılıkla mücadele, Pandemi ile mücadele, sağlık kabini uygulama hizmetleri noktasında bölgemize örnek olacak çalışmalar yapıyoruz. Özellikle sedanter yaşamın arttığı günümüzde hareketliliğin artırılması amacıyla çeşitli faaliyetler düzenlemekle birlikte yeni bisiklet yolu, yeşil yürüyüş yolu, orman içi aktivite alanlarının belirlenmesi, ilçemize farklı ve yeni bir spor kompleksinin kazandırılması, yarı olimpik yüzme havuzu projesi ile hayalimizdeki aktif ve hareketli şehri imar ve inşaa etme yolunda sağlam adımlar atıyoruz. Ayrıca çevre sağlığı, atık yönetimi, geri dönüşüm, engelsiz şehir oluşturma yolunda eğitim, inşaat ve ekipman çalışmalarımızı tamamladık. Atık su arıtma tesisi, yenilenebilir çevre dostu enerji kaynakları, iklim değişikliği ve küresel ısınma konularında proje çalışmalarımızı tamamlama noktasına geldik. "Belediyeler hasta şehirlerin hekimleridir” anlayışıyla ilçemizin her sorununa bizzat el atan bir belediye olarak çalışmalarımıza devam ediyoruz. Çalışmalarımızı daha da geliştirebilmek için sağlık alanında bilgi ve deneyimlerin paylaşıldığı, Dünya Sağlık Örgütü Sağlıklı Kentler Projesi ile koordineli çalışan "Sağlıklı Kentler Birliği”ne üye olduk. Antalya Muratpaşa Belediyesi ev sahipliğinde yapılan olağan meclis toplantısında üyelik başvurumuz onaylanmış ve tamamlanmıştır. Daha önce Yozgat’tan herhangi bir belediyenin üye olmadığı bu birlikte ilimizi temsil eden ilk ve tek belediye Akdağmadeni Belediyesi olmuştur. 
Merkezinde insan olan, doğayı koruyan, hayata yön veren çalışmalarımız devam edecektir.


Takip Et
BELEDİYEMİZ SAĞLIKLI KENTLER BİRLİĞİNDE - Akdağmadeni Belediyesi
Yozgat’ın 103 km doğusunda yer alan Akdağmadeni 1815 yılında yerleşim yeri olarak kuruluyor.1862 yılında da belediye teşkilatı kurulmuştur.Ülkemiz de ilk belediye 1858 yılında Beyoğlu Belediyesidir Akdağmadeni Belediyesi de 1862 yılında kurularak Türkiye’nin 2. belediyesidir.
belediyemiz-saglikli-kentler-birliginde-yozgat-akdagmadeni-belediye