Belediye Başkanımız Uzm.Dr. Nezih YALÇIN vatandaşlarımızın yoğun katılımıyla Belediye binasında düzenlenen devir teslim töreninin ardından, görevine hızlı bir şekilde başladı.
Cuma namazında okunan Mevlid-i Şerif sonrasında belediye konferans salonunda vatandaşlarla bir araya gelen Başkanımız yoğun bir katılımın gerçekleştiği toplantıda vatandaşlara hitap etti. Konuşmasına dualarla başlayan Belediye Başkanımız Nezih Yalçın ‘’ Seçim süreci boyunca Fetih suresini okuduk. Çok şükür Mevla bu yaşadığımız süreci Fetih ile taçlandırarak bize bu ulvi görevi nasip etti. Yaklaşık dört aydan beri devam eden tatlı bir rekabetin sonucunda siz değerli vatandaşlarımızın duası ve desteği ile Cenab-ı Allah’ında lütfuyla keremiyle bu onurlu makam bu kutsal makam bizlere layık görüldü. Hepinize dualarınız ve desteklerinizden dolayı çok teşekkür ediyorum.’’ Dedi. Sözlerine devam eden Başkanımız ‘’Yine bu süreç içerisinde bizlerde teşkilatımızla, ocağımızla, hocalarımızla ,abilerimizle, kardeşlerimizle listemize girsin girmesin belediye meclis üyesi adaylarımızla yek vücut olduk çok yoğun bir şekilde çalıştık bunun sonucunda da hak ettiğimiz bir galibiyeti Mevlam bize nasip etti.’’ Dedi.
Konferans salonunda vatandaşlarla buluştuktan sonra Belediye Binasına geçen Belediye Başkanımız Uzm. Dr. Nezih YALÇIN burada devir teslim törenine katıldı. Devir teslim töreninde ilk konuşmayı Eski Başkan İrfan COŞGUN yaptı. Akdağmadeni’mize yakışır güzel bir seçim süreci geçirdik diyen Coşgun yaklaşık 11 ay bu ilçeye hizmet etme onurunu yaşadım.Görev yaptığım süre içerisinde yorulmak nedir bilmedim.Hiç kimseyi ayrıştırmadan görev süremiz boyunca vatandaşlarıma hizmet ettik. Bu süreçte desteklerini esirgemeyen
belediye meclis üyelerime, vatandaşlarıma ve belediye personeline teşekkür ederim. İlçemizin çok değerli bir şahsiyeti olan Nezih Başkanımıza görevi teslim etmekten memnuniyet duyuyorum.Belediye olarak Yozgat'ta marka olmuş bir belediyeyi bugün burada teslim ediyoruz. Gerçekleştirdiğimiz devir teslim törenimizin ilçemize Hayırlı Uğurlu olmasını diliyorum dedi. Belediye Başkanlık Makamında gerçekleşen devir teslim töreninde konuşan Belediye Başkanımız Uzm. Dr. Nezih YALÇIN ise şunları söyledi; ‘’Yaklaşık dört aydan beri devam eden zorlu bir sürecin sonucunda çok şükür vatandaşlarımızın duası ve desteğiyle Cenab-ı Hakk’ın keremiyle bu onurlu görev bize tevdi edildi. Ben bu süreç içerisinde canla başla çalışan teşkilat mensubu arkadaşlarıma, gündüz kapı kapı dolaşan akşamda fetih sureleri okuyan ablalarıma çok teşekkür ediyorum. Seçim sürecinde öncelik kardeşlik düsturuyla hareket eden siyasi parti temsilcilerine de çok teşekkür ediyorum. İrfan Başkanıma görev süreci boyunca yaptığı hizmetler için teşekkür ederken diğer Belediye Başkanlarımızın hepsine merhum olanlara Rahmet diliyorum ve hayatta olanlara da teşekkür ediyorum. Devlette devamlılık esastır. Onların bıraktığı devrettiği sancağı inşallah biz daha yükseklere çekebilmek için elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Tabi ki seçim süreci kolay geçmedi ama göreceli olarak kıyaslandığı zaman biz kolayı geride bıraktık ve önümüzde zorlu bir süreç var. Gerçekten dört aylık zorlu bir süreci geride bıraktık ama beş yıl devam edecek zorlu bir süreç yeni başlıyor. İnşallah bu zorlu hizmet sürecinde tüm vatandaşlarımın duasını istiyorum’’ diyerek sözlerini bitirdi.
Yapılan konuşmalar sonrasında Belediye Başkanlık makamında devir teslim töreni yapıldı. Yapılan Teslim sonrasında Belediye Başkanımız Uzm.Dr. Nezih YALÇIN tebrikleri makamında kabul etti.
 

Takip Et
BELEDİYE BAŞKANIMIZ UZM.DR NEZİH YALÇIN GÖREVİNE BAŞLADI - Akdağmadeni Belediyesi
Yozgat’ın 103 km doğusunda yer alan Akdağmadeni 1815 yılında yerleşim yeri olarak kuruluyor.1862 yılında da belediye teşkilatı kurulmuştur.Ülkemiz de ilk belediye 1858 yılında Beyoğlu Belediyesidir Akdağmadeni Belediyesi de 1862 yılında kurularak Türkiye’nin 2. belediyesidir.
belediye-baskanimiz-uzm-dr-nezih-yalcin-gorevine-basladi-yozgat-akdagmadeni-belediye