Belediye olarak gerekli tüm plan ve proje çalışmalarını yaparak destek verdiğimiz, Kıble Cami Derneği ve hayırsever vatandaşlarımız tarafından Yeşiltepe Mahallemizde 2021 yılında yapımına başlanan  ''Sadullah Efendi Kıble Camii'' tamamlanarak dualarla ibadete  açıldı.

Toplamda 520 metre kare kapalı alan ,Abdesthane, Kur’an Kursu ve Mahfil Katı olmak üzere 3 kattan oluşan Caminin açılış programına Belediye Başkanımız Uzm.Dr.Nezih YALÇIN, Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Tekin IRGATOĞLU, MHP İlçe Başkanı Adem ALIÇ , AK Parti İlçe Başkanı Adem DARIMLA, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri , Yozgat İl Dernekler Müdürü Hakkı YURTLU, İlçe Müftümüz Abdullah ÇOLAK ve çok sayıda vatandaşımız katıldı. 

Açılış programında bir konuşma gerçekleştiren Belediye Başkanımız Uzm.Dr.Nezih YALÇIN ''2 yıl gibi kısa bir sürede Cenab-ı Hakk bu güzel eseri tamamlayıp nihayete erdirmeyi bizlere nasip etti. "Allah’ın mescitlerini ancak Allah’a ve ahiret gününü iman eden, namazını kılan, zekatını veren ve Allahtan başkasından korkmayanlar imar eder” Ayet-i Celilesinin müjdesine nail olmayı bizlere nasiplenen Mevla’ya şükürler olsun. Cami yaptırma derneği, mahalle muhtarlığımız ve en başından beri emek veren kıymetli vatandaşlarımıza canı gönülden teşekkür ediyorum. İnşallah bundan sonra da alnımızın secdeye, gönlümüzün huzura erdiği, cem olduğumuz, müminlerin kardeş olduğu düsturunu en güzel şekilde idrak ettiğimiz ortamlar bu camilerimiz olacak. Camiler yapmak elbette önemli, lakin en önemli olan ise gönüller yapmak, nesiller inşa etmek, toplumları imar ve ihya etmektir. Kur’an Kursumuzun Kur’an bülbülleriyle buluştuğu, cemaatimizin camiyi dolup taşırdığı günleri de göreceğiz inşallah. Bu dua ve temennilerle yapımı tamamlanarak Cuma gününde açılışını yaptığımız ''Sadullah Efendi Kıble Cami'' nin hayırlı ve mübarek olmasını, diğer yapılacak eserlerinde inşallah aynı hızda ve aynı salih niyetle tamamlanması temenni ediyorum. Bugün burada açılışa katılarak dua eden tüm vatandaşlarıma da teşekkür ediyor saygılarımı sunuyorum.'' dedi. 

Yapılan konuşmaların ardından Caminin yapım sürecinde her türlü desteği veren Belediye Başkanımız Uzm.Dr.Nezih YALÇIN'a teşekkür plaketi takdim edildi.Takip Et
YEŞİLTEPE MAHALLESİ SADULLAH EFENDİ- KIBLE CAMİ DUALARLA İBADETE AÇILDI - Akdağmadeni Belediyesi
Yozgat’ın 103 km doğusunda yer alan Akdağmadeni 1815 yılında yerleşim yeri olarak kuruluyor.1862 yılında da belediye teşkilatı kurulmuştur.Ülkemiz de ilk belediye 1858 yılında Beyoğlu Belediyesidir Akdağmadeni Belediyesi de 1862 yılında kurularak Türkiye’nin 2. belediyesidir.
yesiltepe-mahallesi-sadullah-efendi-kible-cami-dualarla-ibadete-acildi-yozgat-akdagmadeni-belediye