PAKETLEME TESİSİMİZ İLÇEMİZE HAYIRLI OLSUN 

İLK ÜRÜNLERİMİZ DEPREM BÖLGESİNE 

     Üretken Belediyecilik, Üreten Akdağmadeni anlayışıyla gerçekleştirdiğimiz projelerimizin en önemli ayağı olan Akdağmadeni Belediyesi Paketleme Tesisi tamamlanarak faaliyete geçti. Bundan sonraki süreçte Akdağmadeni topraklarında yetişen kuru bakliyat çeşitleri başta olmak üzere, marmelat, reçel, Akdağmadeni Salebi, Kadın Kooperatifi tarafından üretilen ürünler, baharat çeşitleri, şeker ve toplamda 


78 farklı ürünün paketlenmesi tesisimizde yapılacak. Paketlemesi yapılan ürünler kısa süre önce tescil işlemlerini tamamladığımız ‘’Akdağlardan Gelen Lezzet’’ sloganıyla duyurusunu yaptığımız ‘’GUPSE’’ markamızla birlikte raflardaki yerini alacak. 

Paketleme tesisi ve üretimi yapılarak sofralara ulaştırılacak doğal ürün çeşitleri hakkında bilgiler veren Başkanımız ‘’ 6500 metrekare açık alan, 3 blok olarak toplam 1200 metrekare kapalı alandan oluşan tesisimiz Türk Standartlar Enstitüsü tarafından incelenmiş, TSE-İSO-EN 9001, TSE-İSO-EN 14001,TSE-İSO-EN 22000 ve TSE-İSO-EN 45001 belgelerini almıştır. 78 farklı ürünün paketleneceği tesisimizin "helal” gıda denetimleri de tamamlanmıştır. Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından coğrafi işaretini aldığımız Akdağmadeni Salebimiz artık bu tesiste öğütülerek paketlenecektir. Tesisimizde sıvı, jel, marmelat dolum bölümü, toz ürünler dolum bölümü, bakliyat dolum bölümü ile birlikte sebze ve meyve kurutma ünitesi bulunmaktadır.’’ dedi. 

Tesiste paketlenerek hazır duruma getirilen ilk ürünlerin deprem bölgelerinde ulaştırılacağını ifade eden Belediye Başkanımız Uzm.Dr.Nezih YALÇIN, üretimden çıkarak paketleme bandından inen bakliyat ve marmelat guruplarından oluşan ilk ürünlerin deprem bölgesindeki vatandaşlara ulaştırılacağını, bu sebeple tesiste yoğun bir çalışmanın olduğunu belirtti.

ÜRETİP PAKETLEDİĞİMİZ İLK ÜRÜNLER DEPREM BÖLGESİNE GÖNDERİLECEK

6 Şubat tarihinde ülkemizin son bin yılın en büyük felaketlerinden birini yaşadığını belirten Başkanımız ‘’ Ülkemizin her bir ferdi gibi Akdağmadeni halkı da deprem bölgesine ulaştırılacak yardımlar için seferber oldu. Akdağmadeni’den ve köylerimizden topladığımız özellikle kuru bakliyat çeşitlerini Belediye olarak paketleme tesisimizde paketleyip deprem bölgesindeki kardeşlerimize göndereceğiz. Üretip paketlediğimiz ilk ürünlerin deprem bölgelerine gidecek olması da bizler için ayrı bir gurur vesilesi olmuştur.

Bundan sonraki süreçte de ‘’Üretken Belediyecilik, Üreten Akdağmadeni’’ sloganıyla ilçemize değer katacak eserleri hayata geçirmeye gayret edeceğiz. Akdağlardan  Gelen Lezzet sofralarımıza hayırlı uğurlu ve bereketli olsun’’ dedi.Takip Et
PAKETLEME TESİSİ İLÇEMİZE HAYIRLI OLSUN - Akdağmadeni Belediyesi
Yozgat’ın 103 km doğusunda yer alan Akdağmadeni 1815 yılında yerleşim yeri olarak kuruluyor.1862 yılında da belediye teşkilatı kurulmuştur.Ülkemiz de ilk belediye 1858 yılında Beyoğlu Belediyesidir Akdağmadeni Belediyesi de 1862 yılında kurularak Türkiye’nin 2. belediyesidir.
paketleme-tesisi-ilcemize-hayirli-olsun-yozgat-akdagmadeni-belediye