Belediyemiz ve Akdağmadeni Sağlık Yüksekokulu ev sahipliğinde ilçemizde gerçekleştirilen ''Uyuşturucuyla Mücadelede Bilim'' konulu sempozyum için ilçemize gelen bilim insanları ve akademisyenler Akdağmadeni'nin tarihine ve doğasına hayran kaldılar...
11 farklı şehirden 23 bilim insanı ve akademisyen rehberliğimiz eşliğinde ilçenin tarihi yerleri ve doğal güzelliklerini gezdiler.
Tarihi tescilli yapılarımız hakkında misafirlerimize detaylı bilgi verilirken, Akdağmadeni Fidan Üretim tesiside ziyaret edildi.
Akdağmadeni'nin tarihi ve doğasının eşsiz olduğunu belirten bilim insanları, bu organizasyon kapsamında bu yerleri görme fırsatı buldukları için mutlu olduklarını belirttiler.
Bol bol fotoğraf çektinen , ilçenin tarihi ve doğası hakkında detaylı bilgi alan misafirlerimize kadıpınarı tabiat parkında ateş başında salep ikramıda yapıldı.


Takip Et
AKDAĞMADENİ TARİHİNE VE DOĞASINA HAYRAN KALDILAR - Akdağmadeni Belediyesi
Yozgat’ın 103 km doğusunda yer alan Akdağmadeni 1815 yılında yerleşim yeri olarak kuruluyor.1862 yılında da belediye teşkilatı kurulmuştur.Ülkemiz de ilk belediye 1858 yılında Beyoğlu Belediyesidir Akdağmadeni Belediyesi de 1862 yılında kurularak Türkiye’nin 2. belediyesidir.
akdagmadeni-tarihine-ve-dogasina-hayran-kaldilar-yozgat-akdagmadeni-belediye