Belediyemiz tarafından ilçemiz sanayi sitesinde faaliyet gösteren esnaflarımızın katıldığı ‘’Sanayi Esnafı İstişare ve İftar yemeği Programı’’ düzenlendi. Düzenlenen programda ilçemize kazandırılması için çalışmalarına devam ettiğimiz Akdağmadeni Karma ve Orman Ürünleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi hakkında bilgilendirme yapıldı. İftar yemeğine Belediye Başkanımız Uzm.Dr.Nezih YALÇIN, Yozgat Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Latif ALTIN, Akdağmadeni Sanayi Sitesi Kooperatif Başkanı Selahattin TAŞTAN,Genç Girişimciler Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Ünsal DURU ve çok değerli sanayi esnaflarımız katıldı. İftar yemeği sonrasında Belediye Başkanımız Uzm.Dr. Nezih YALÇIN’ın girişimleriyle çalışmalarına başlanan  ilçemizin geleceği açısından büyük öneme sahip ,Karma ve Orman Ürünleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Projesi hakkında sanayi esnaflarımızla bilgi alışverişinde bulunuldu.
İstişare toplantısında bir konuşma yapan Belediye Başkanımız Uzm.Dr.Nezih YALÇIN ‘’Akdağmadeni’nde üretimin önünü açmak için Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa VARANK’ın Yozgat ziyaretinde ilçemizin bir organize sanayi bölgesine ihtiyacının olduğunu Akdağmadeni’nin üretim merkezi olabilme kabiliyetinin ve kapasitesinin olduğu hakkında bilgiler verdik. Sayın Bakanımızda talebimizi uygun görerek gerekli çalışmaların yapılması için talimatlarını verdi. Bizlerde düzenlemiş olduğumuz iftar yemeğinde sanayi esnaflarımızla bir araya gelerek konu hakkında bilgilendirme yapalım ve değerli esnaflarımızın görüş ve önerileriyle ortak akılı önde tutarak hızlı bir şekilde hazırlıklarımıza başlayalım istedik. Özellikle emprenye ve bambu sektöründe Akdağmadeni adından söz ettiren marka olmuş bir ilçe. Diğer sanayi sektörleriyle ilçemize kazandıracağımız bir organize sanayi bölgesi Akdağmadeni’ni bir üretim merkezi haline getirecektir. Gayretimiz, derdimiz çabamız bu yönde. Sanayi esnaflarımızın bu sürece destek vereceğini zaten biliyor şimdiden teşekkür ediyorum. Bu anlamlı günde iftar yemeğimize katılan değerli esnaflarımızın Kadir Gecelerini kutluyorum.’’ dedi.
Yozgat Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Latif ALTIN’da bir konuşma yaparak ‘’Belediye Başkanımız Uzm.Dr.Nezih YALÇIN’a bu süreçte göstermiş olduğu gayretleri ve girişimleri için teşekkür etti. ‘’Akdağmadeni bu zamana kadar böyle bir toplantıya şahit olmadığını bu yüzden dolayı mutlu olduğunu belirten ALTIN ‘’Demek ki gelecek bizler için daha güzel olacak. Akdağmadeni’ne kazandırılacak bir organize sanayi bölgesi ilçemizin kaderini değiştirecek ve her anlamda gelişen bir ilçenin kapılarını açacaktır. Bizlerde bu süreçte elimizden gelen desteği vermeye hazırız. ’dedi.
Sanayi Esnafları adına bir konuşma yapan Akdağmadeni Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Selahattin TAŞTAN düzenlenen iftar yemeği ve istişare toplantısı için Belediye Başkanımız Uzm.Dr.Nezih YALÇIN’a teşekkür ederek, sanayi esnafları olarak kurulması planlanan organize sanayi bölgesi için büyük mutluluk duyduklarını söyledi ve sürecin içinde olarak her türlü desteği vereceklerini bildirdi.
Genç Girişimciler Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Ünsal DURU ise Belediye Başkanımızın destekleriyle ilçemizde istihdamı arttıracak, üretim yapacak yeni tesislerin kurulması için organize sanayi bölgesinin şart olduğunu Akdağmadeni’ni birlikte kalkındırmak için sanayi esnaflarımızın ve üreticilerimizin desteklerini bu projeye sunacağını söyledi.

Takip Et
SANAYİ ESNAFI İSTİŞARE VE İFTAR PROGRAMINDA BİRLİK MESAJI - Akdağmadeni Belediyesi
Yozgat’ın 103 km doğusunda yer alan Akdağmadeni 1815 yılında yerleşim yeri olarak kuruluyor.1862 yılında da belediye teşkilatı kurulmuştur.Ülkemiz de ilk belediye 1858 yılında Beyoğlu Belediyesidir Akdağmadeni Belediyesi de 1862 yılında kurularak Türkiye’nin 2. belediyesidir.
sanayi-esnafi-istisare-ve-iftar-programinda-birlik-mesaji-yozgat-akdagmadeni-belediye