Belediyemiz tarafından ihale edilerek, Eski Terminal Binası yerine inşa edilen ; Sosyal Yaşam Alanı , Kapalı Otopark ve İş Yerlerinin bulunduğu proje tamamlanarak hayata geçirilmiştir. Bir çok il merkezinde dahi kapalı otopark olmazken ilçemize 3 tane kapalı otopark kazandırılmıştır. Sosyal yaşam alanı ailelerimize çocuklarıyla beraber çarşı merkezinde hoşça vakit geçirebilecekleri bir yer olarak hizmet verecektir. Proje içerisinde çeşitli büyüklüklerde toplam 6 adet iş yeri kafeterya bulunmaktadır. İş yerlerinin satış veya kiralanması ile ilgili Belediyemiz tarafından henüz bir karar verilmemiştir. Bazı firmaların , sosyal medyada bu iş yerlerinden birini kiraladıkları ve çok yakında faaliyete geçecekleri yönünde haber yaptıkları tespit edilmiştir. İş yerleri ile ilgili Belediyemiz tarafından kiralama veya satış yönünde herhangi bir işlem bulunmamakta olup ; yapılan haberler, duyurular asılsız ve uydurmadır.
İş yerlerinin , ileri ki dönemlerde 2886 Sayılı Devlet İhale Kanunu hükümlerine göre gerekli ilanları yapılarak ve rekabet ortamı sağlanarak satışı veya kiralama ihalesi yapılabilecektir. Kamuoyuna önemle duyurulur.
 

Kamuoyuna Önemle Duyurulur - Akdağmadeni Belediyesi
Yozgat’ın 103 km doğusunda yer alan Akdağmadeni 1815 yılında yerleşim yeri olarak kuruluyor.1862 yılında da belediye teşkilatı kurulmuştur.Ülkemiz de ilk belediye 1858 yılında Beyoğlu Belediyesidir Akdağmadeni Belediyesi de 1862 yılında kurularak Türkiye’nin 2. belediyesidir.
kamuoyuna-onemle-duyurulur-yozgat-akdagmadeni-belediye